Usługi

Profesjonalna higienizacja jamy ustnej

szczoteczki do zębów

 

Zdrowe i piękne zęby są wizytówką każdego człowieka. Właściwa profilaktyka jamy ustnej, w tym prawidłowe czyszczenie zębów, są fundamentami mocnego oraz zdrowego szkliwa, a przeprowadzana regularnie higienizacja pozwoli cieszyć się ich doskonałym stanem. Cena tych zabiegów jest stosunkowo nieduża, w porównaniu z korzyściami, jakie możemy uzyskać. Warszawa, a dokładniej dzielnica Bemowo, to miejsce naszej stacjonarnej siedziby – z nami prawidłowo zadbasz o swoje zęby. Zabieg profesjonalnej higienizacji jamy ustnej przez wiele osób jest niedoceniany, a nawet nieznany. Nie zawsze jednak codzienny sposób mycia zębów w domowym zaciszu wystarcza. Profesjonalna higienizacja jamy ustnej przeprowadzana przez dyplomowaną higienistkę polega na wykonaniu zabiegów z uwzględnieniem potrzeb pacjenta, takich jak: skaling, piaskowanie, polishing oraz fluoryzacja.

Czym jest kamień nazębny i jak z nim walczyć?

Skaling jest to zabieg polegający na skutecznym usunięciu kamienia nazębnego, który powstaje na skutek mineralizacji płytki nazębnej, czyli brudu znajdującego się na zębach. Podczas codziennego szczotkowania, gdy niedokładnie myjemy zęby, gromadzący się biały nalot po pewnym czasie twardnieje – zamienia się w trudny do usunięcia kamień nazębny. Osiadające się w nim bakterie będą produkować toksyny szkodzące dziąsłom. Chropowata powierzchnia kamienia nazębnego sprzyja odkładaniu się kolejnych warstw. Dodatkowo może pojawić się nieprzyjemny zapach z ust i krwawienie dziąseł. Efektem długotrwałego ucisku kamienia nazębnego na dziąsła jest ich nieodwracalne cofanie, które ma także niekorzystny wpływ na umieszczoną pod nimi kość. Ząb stopniowo będzie tracił wsparcie, a po pewnym czasie zacznie się ruszać, aż na końcu wypadnie – dlatego tak ważne są zabiegi, takie jak skaling i piaskowanie.

Kiedy już samodzielne usunięcie zmineralizowanej płytki nazębnej nie jest możliwe, wtedy niezbędna jest pomoc specjalisty, który profesjonalnie zajmuje się usuwaniem kamienia nazębnego.

W zależności od umiejscowienia możemy wyróżnić dwa rodzaje kamienia nazębnego:

  • kamień naddziąsłowy – znajdujący się ponad linią dziąseł, łatwiej widoczny i stosunkowo prosty do usunięcia,
  • kamień poddziąsłowy – znajduje się poniżej linii dziąseł, gorzej widoczny, twardszy i trudniejszy do usunięcia.

Najczęstszą metodą wykorzystywaną w celu usunięcia kamienia jest skaling ultradźwiękowy. Odkamienianie zębów polega na wykorzystywaniu specjalnego skalera ultradźwiękowego, emitującego bardzo wysokie częstotliwości dźwięków niesłyszalnych dla ucha ludzkiego. Dźwięki te, po przyłożeniu końcówki skalera do powierzchni zęba, powodują odpryskiwanie kamienia. Skaling ultradźwiękowy jest stosowany w celu bardzo dokładnego oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego. Jeżeli kamień nie będzie regularnie usuwany, może doprowadzić do powstania poważnych chorób zębów i dziąseł, z paradontozą na czele. Zapraszamy zatem do Warszawy na konsultacje oraz zabiegi stomatologiczne – Bemowo to właśnie tutaj działamy!

Osad nazębny, kiedy powstaje i jak go usunąć?

Osad nazębny to przebarwienia, które powstają na skutek odkładania się na szkliwie zębów barwników znajdujących się w pożywieniu, napojach i używkach. Nalot ten jest ciemnej barwy – od brązowej po czarną. Ten nieestetyczny efekt powstający między innymi od picia mocnej kawy czy herbaty, a także palenia papierosów można zminimalizować zabiegiem piaskowania. Ciemne przebarwienie na zębach może być również wywołane przez długotrwałe stosowanie płukanek do jamy ustnej zawierających w swoim składzie chlorheksydynę.

Zabieg piaskowania wykonywany jest przy użyciu urządzenia zwanego piaskarką i specjalistycznych środków stomatologicznych określanych powszechnie, jako piasek do zębów. Piasek ten pozbywa się wszystkich przebarwień znajdujących się na powierzchni zębów. Higienistka stomatologiczna wykonująca zabieg piaskowania, wykorzystując końcówkę urządzenia, które pod ciśnieniem wypuszcza wodę wraz ze środkiem do piaskowania wprost na zęby, ściera przebarwienia za pomocą skoncentrowanego strumienia drobnego piasku.

Piaskowanie zębów to metoda, dzięki której można najdokładniej oczyścić osad nazębny, przebarwienia i drobiny kamienia nazębnego z trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. Zęby po zabiegu są śliskie, a także gładkie.

Polishing – polerowanie zębów

Po wykonaniu zabiegów skalingu i piaskowania kolejnym krokiem jest polishing. Polega on na wypolerowaniu wszystkich zębów specjalną pastą o właściwościach czyszczących oraz polerujących, aby zminimalizować osadzanie się kamienia nazębnego. Osoba wykonująca zabieg używa do tego różnych szczoteczek i gumek, dzięki którym może dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych. Polishing to zabieg całkowicie bezbolesny, który trwa zaledwie kilka minut, a jego efektem są niezwykle gładkie zęby.

Fluoryzacja – lakierowanie zębów

Ostatnim elementem składającym się na pełny pakiet higienizacji jamy ustnej jest zabieg lakierowania zębów. Osoba wykonująca fluoryzację pokrywa zęby specjalnym lakierem zawierającym fluor za pomocą odpowiedniego pędzelka. By preparat dokładnie pokrył powierzchnię szkliwa, nakładany jest na osuszone zęby. Lakierowanie zębów ma na celu zapobieganie pojawieniu się próchnicy.

Instruktaż higieny jamy ustnej

W naszym gabinecie oprócz profesjonalnej higienizacji uzyskasz wskazówki dotyczące zasad pielęgnacji jamy ustnej. Zdobędziesz cenne informacje, dzięki którym w zaciszu własnego domu zadbasz o zdrowie swojego uzębienia. Poza tym otrzymasz indywidualną rekomendację produktów w sprawie właściwego wyboru pasty i szczoteczki oraz innych przyborów stomatologicznych, które pomogą Ci cieszyć się jak najdłużej zdrowym, a także pięknym uśmiechem!

 

Nazwa usługi: cena:
Instruktaż higieny + szczoteczka jednorazowa bezpłatny
Skaling (usunięcie kamienia nazębnego ultradźwiękami) + Polishing 250 zł
Piaskowanie zębów 150 zł
Polishing – usunięcie osadu profesjonalną szczoteczką i pastą 100 zł
Fluoryzacja 150 zł
Pełne czyszczenie zębów (w zależności od potrzeb z uwzględnieniem scalingu, piaskowania, polerowania) 300 zł
Pełne czyszczenie zębów z profilaktyką fluorkową wzmacniającą zęby 350 zł
Czyszczenie + Fluoryzacja zębów mlecznych (oba łuki) 200-250 zł
Lakowanie bruzd 150 zł
Lakowanie bruzd poszerzone 200 zł

    Formularz Kontaktowy