Usługi

Implanty zębowe

 

 

Piękne zęby na całe życie – implanty zębów

 

Wszyscy wiemy, jak duży wpływ na jakość naszego życia ma kompletne uzębienie. Zęby są bardzo ważne nie tylko w procesie żucia czy gryzienia, ale także pomagają w poprawnej wymowie i czynią nasz uśmiech piękniejszym. Utrata jednego lub więcej zębów spowodowana wiekiem, w następstwie wypadku, zaawansowanej próchnicy, chorób czy paradontozy może poważnie skomplikować nam życie. Dla większości Pacjentów bardzo ważny jest też efekt estetyczny.

 

Implanty stomatologiczne, zakładane w gabinecie Edent, potrafią nie tylko w pełni odnowić czynnościową funkcję uzębienia, a także rozwiązać psychologiczne i estetyczne problemy Pacjentów. Dobry implantolog potrafi zapewnić „nowe zęby”, które nie tylko dobrze wyglądają, ale również przywracają radość z jedzenia, mówienia oraz pięknego uśmiechu. W naszym gabinecie założenie implantów stomatologicznych jest często wykonywanym oraz chwalonym przez pacjentów zabiegiem.

 

W jaki sposób zęby zastępowane były do tej pory?

 

Większość z nas do tej pory rozwiązywała ten problem klasycznymi mostami i protezami. Oba sposoby są pomocne, jednak nie są najlepszym dostępnym rozwiązaniem.

 

Most, jak sama nazwa wskazuje, wypełnia lukę między zębami. Tak samo jak most komunikacyjny, most stomatologiczny wymaga dwóch stabilnych filarów. Konstrukcja filarów z kolei wymaga dwóch zdrowych, funkcjonalnych, pełnowartościowych zębów. Zęby te muszą zostać nieodwracalnie pozbawione szkliwa, co spowoduje, że już nie będą spełniać swej pierwotnej funkcji.

 

W przypadku protezy całkowitej z upływem czasu jej stabilizacja będzie coraz trudniejsza. Powodem dyskomfortu niektórych pacjentów jest utrata tkanki kostnej szczęki lub żuchwy pod protezą. Inni mają problem z przerostem śluzówki jamy ustnej. Osoba nosząca protezę może mieć problemy z odpowiednim rozdrobnieniem pokarmu, co w następstwie może wpływać na poważne zaburzenia układu pokarmowego.

 

Jak funkcjonują implanty marki LASAK?

 

Profesjonalna implantologia stomatologiczna opiera się na materiałach w pełni biozgodnych z tkankami organizmu, co eliminuje problem z odrzuceniem implantów zębowych. Są one sztucznym zastąpieniem korzenia zęba, który posadowiony jest w kości szczęki lub żuchwy i w połączeniu z filarem tworzy podstawę do zamocowania nowego zęba. Implanty zębowe wykonane są z czystego tytanu niepowodującego reakcji alergicznych oraz odrzucenia przez tkanki ludzkiego ciała. Alternatywą dla nich są implanty cyrkonowe, które bardziej przypominają struktury kostne — w przypadku ewentualnego cofania się linii dziąseł, pozwala to na zachowanie naturalnej estetyki jamy ustnej. Implanty zębowe LASAK pokryte są unikalną powłoką BIO, która przyspiesza proces gojenia. Ząb sztuczny jest zamocowany podobnie jak naturalny. To jedyny sposób na zapewnienie stabilności oraz pełnej funkcjonalności implantu, porównywalnej z zębami własnymi.

 

Jak wygląda proces leczenia?

 

Najpierw stomatolog wprowadza do żuchwy lub szczęki implant w postaci małej śrubki. Po wygojeniu implantu, w ciągu kilku-kilkunastu tygodni, na śrubkę montuje się tzw. filar. Filar ma kształt cylindra, który wystaje z dziąsła. Na nim montuje się następnie sztuczny ząb ceramiczny. Wizualnie jest on nie do odróżnienia od zęba naturalnego, a przy zgryzie jest bardzo stabilny.

 

Czy należy obawiać się bólu?

 

Z pewnością nie! Implantacja jest zabiegiem chirurgicznym przeprowadzanym przy znieczuleniu miejscowym. Pacjenci porównują odczucia podczas wprowadzania implantu do wrażeń towarzyszących im podczas usunięcia zębów.

 

Jak długo implanty zębowe BioniQ® będą pełnić swoją funkcję?

 

W dużym stopniu zależeć będzie to od Państwa. Zgodnie ze wskazaniami stomatologa konieczne jest przestrzeganie systematycznej i dokładnej higieny jamy ustnej, przy czym warto skupiać się nie tylko na samych zębach czy implantach stomatologicznych, lecz również na dziąsłach. Bezwzględnie należy utrzymywać higienę jamy ustnej na jak najlepszym poziomie. Proces chorobowy przyzębia może spowodować wypadnięcie implantu. Przy istniejącym stanie zapalnym jamy ustnej, implant może przynieść więcej szkody niż pożytku.

 

Prawidłowa opieka nad implantami stwarza podstawy do ich trwałości czynnościowej do końca życia.

Nazwa usługi: Cena:

Konsultacja implantologiczna100 zł

Sterowana regeneracja kości*od 1500 zł

Implant 3000 zł

Odsłonięcie implantu – śruba gojąca300 zł

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej2500 zł

Korona pełnoceramiczna3500 zł

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej w przęśle mostu1500 zł

Formularz Kontaktowy

 

    Wypełnij formularz kontaktowy.
    Skontaktujemy się z Tobą w godzinach pracy kliniki.