Usługi

Stomatologia estetyczna

Czym jest i jakie zabiegi obejmuje?

 
stomatologia-estetyczna-warszawa-zadowolony-pacjent

Dla wielu z nas wygląd zębów jest tak samo ważny, jak ich zdrowie. Uzupełnieniem stomatologii ogólnej, która zajmuje się likwidowaniem niedoskonałości wyglądu zębów, jest stomatologia estetyczna.

Zakres zabiegów obejmujących zabiegi estetyczne jest obszerny, dotyczy:

Zabiegiem, dzięki któremu skorygujemy kolor zębów, jest wybielanie. W warszawskiej Stomatologii Edent zlokalizowanej w dzielnicy Bemowo oferujemy dwie metody wykonania tego zabiegu.

Podczas jednej wizyty realizujemy:

Wybielanie PrevDent przy pomocy lampy oraz z zastosowaniem nakładek i specjalistycznych preparatów wybielających – czyli wybielanie nakładkowe. Więcej wiadomości dotyczących metody gabinetowej znajdziecie w naszej zakładce
regeneracyjne wybielanie PrevDent,

W przypadku drugiej metody wybielania metoda ta polega na wykonaniu indywidualnych nakładek na podstawie odcisku uzębienia.

Podczas wizyty lekarz dentysta dobiera odpowiedni preparat, dzięki któremu uzyskamy pożądany efekt rozjaśnienia koloru zębów. Szyny wraz z preparatem zakłada się na określony czas, np. na całą noc. Po określonym czasie nastąpi pożądane wybielenie szkliwa.

Decydując się na wybielanie zębów, warto również zwrócić uwagę na inne aspekty estetyczne uzębienia.

 

 

Oprócz koloru zębów na estetykę uśmiechu ma wpływ także ich kształt. Stomatologia estetyczna również ma na to rozwiązanie. Uzupełnienie ukruszonego fragmentu zęba czy też odbudowę złamania można wykonać wysokoestetycznym kompozytem. Stosując licówki, można uzyskać zmianę kształtu zębów, a także ich koloru. Licówki dzielą się na licówki kompozytowe i licówki porcelanowe. Różnica pomiędzy nimi to materiał wykonania i czas uzyskania efektu.

 

Metoda drobnej rekonstrukcji powierzchni zębów przy użyciu kompozytu nazywana jest  bondingiem zębów. Kompozyt jest chemoutwardzalnym materiałem, którym lekarz dentysta warstwowo odbudowuje kształt zębów. Wykonanie odbudowy zębów za pomocą bondingu można zrobić w trakcie jednej wizyty. Natomiast licówki porcelanowe wykonywane są przez pracownię protetyczną i czas wykonania to co najmniej dwie wizyty w odstępie kilku dni. Współcześnie dominuje tendencja do jak najmniejszej ingerencji w tkankę zęba, dlatego, jeśli tylko będzie to możliwe, lekarz zaproponuje licówki bez szlifowania. Zanim rozpocznie się odbudowę estetyczną, wszystkie zęby muszą być wyleczone oraz pozbawione kamienia i osadu nazębnego. Podczas konsultacji lekarz dentysta bada zgryz, a następnie udziela porady dotyczącej najlepszej metody wykonania licówek, a także ustala z pacjentem kształt i kolor zębów. Jeśli odbudowa licówkami będzie wymagała szlifowania uzębienia, to wykonane zostaną licówki tymczasowe, które zabezpieczą wrażliwą powierzchnię zębów do czasu wykonania ostatecznej ich odbudowy.

stomatologia-estetyczna-edent-warszawa-biale-zeby-model

Wszelkie zabiegi w zakresie stomatologii estetycznej wykonuje się po ustalonych cenach. Należy jednak brać pod uwagę, że profesjonalne zabiegi dentystyczne wymagają kompleksowego działania — czasem wybierając się wyłącznie na wybielanie zębów, może okazać się, że wymagane jest wstępne ich wyleczenie. Jako specjaliści, którzy traktują poważnie zdrowie swoich pacjentów, zawsze informujemy o konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności. Jesteśmy również konkurencyjnym gabinetem stomatologicznym, oferującym tanie podstawowe leczenie, jak i różnorodne zabiegi — od ortodoncji, przez protetykę aż po implantologię.

Jeśli czujesz, że musisz zadbać o swój uśmiech, zgłoś się do nas!
 

Formularz Kontaktowy

 

    Wypełnij formularz kontaktowy.
    Skontaktujemy się z Tobą w godzinach pracy kliniki.