Usługi

Regeneracyjne wybielanie PrevDent

wybielony uśmiech

Co wyróżnia system PrevDent wśród innych produktów wybielających dostępnych na rynku?

Wybielanie PrevDent to pierwsza metoda, która rozjaśnia zęby oraz jednocześnie korzystnie wpływa na szkliwo, dzięki zawartemu w składzie nano-Hydroksyapatytowi (nHAp). Substancją wybielającą jest nadtlenek wodoru w stężeniu 6% połączony z nHAp. W wyniku zmieszania tych dwóch składników powstaje piana, która przenika głęboko do kanalików zębinowych, w efekcie czego odbudowuje uszkodzone szkliwo. Zęby stają się bielsze oraz zdrowsze. Warszawa to jedno z miast, w którym możesz poddać się profesjonalnemu zabiegowi wybielania zębów PrevDent.

Jeżeli chcą Państwo zdecydować się na skuteczne wybielanie szkliwa, to nasz gabinet czeka na nowych pacjentów, zarówno z Warszawy, jak i okolic.

Co to jest nano-Hydroksyapatyt?

Hydroksyapatyt jest głównym składnikiem szkliwa zębów, występuje w ok. 97% ich budowy. Jest wytwarzany sztucznie w postaci nanocząsteczek, a dzięki odpowiedniemu stosunkowi wapnia do fosforu wykazuje identyczne właściwości jak jego naturalny odpowiednik. Przenikając głęboko do kanalików zębiny, nHAp łączy się z minerałem obecnym w zębach – remineralizuje szkliwo i w ten sposób minimalizuje bolesną nadwrażliwość. Po zabiegu zęby są jaśniejsze, a ich powierzchnia jest gładka oraz błyszcząca.

Jak przebiega procedura wybielania PrevDent?

Etap 1: 15–20 minut
Zabezpieczenie jamy ustnej i nałożenie preparatu ochronnego na dziąsła.

Etap 2: ok. 1 godziny
Aplikacja na zęby preparatu usuwającego przebarwienia. Nałożenie aktywnej piany wybielającej na szkliwo i włączenie lampy (sesja trwa ok. 10 minut). Czynności muszą zostać powtórzone kilkukrotnie.

Etap 3: 10–15 minut
Usunięcie zabezpieczeń z jamy ustnej. Aplikacja serum PREVDENT, które zawiera dużą ilość skoncentrowanego nano-Hydroksyapatytu (sesja trwa ok. 3 minut).

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Należy trzymać się zasady – nie powinno się jeść niczego, co mogłoby ubrudzić białą koszulę!

Co najmniej 24 godziny po zabiegu zaleca się utrzymywać tzw. białą dietę, czyli unikać produktów zawierających jakiekolwiek barwniki (takich jak: kawa, herbata, cola, czerwone wino, sos sojowy, jagody, buraki itp.).

Czy zabieg wybielania PrevDent jest bezpieczny?

System PREVDENT jest całkowicie bezpieczny i zgodny z najnowszymi wymogami prawa unijnego.

Wybielanie PREVDENT to procedura, która może być stosowana tylko w gabinecie stomatologicznym. Taki można znaleźć w Warszawie – Bemowo to miejsce naszej stacjonarnej siedziby.

Jakie są efekty zabiegu?

Od razu po zabiegu zęby mogą być nawet o 7 czy 8 odcieni jaśniejsze od stanu wyjściowego. Rezultat ten będzie oczywiście zależał od indywidualnych uwarunkowań oraz aktualnego koloru zębów.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wybielania PrevDent jest niemal bezbolesny, a procedurę rekomenduje się także osobom z nadwrażliwością zębów. W niektórych przypadkach może pojawić się dyskomfort po wybielaniu, który ustępuje do 24 godzin po zabiegu – aby go zminimalizować, zalecamy użycie serum PREVDENT, które łagodzi nadwrażliwość zębów. Wybielanie szkliwa wykonywane jest w Stomatologii Edent w Warszawie na dzielnicy Bemowo – tam nas Państwo znajdą.

Jak długo moje zęby pozostaną białe?

Efekt zabiegu wybielania PrevDent może utrzymać się od 2 do 3 lat. Jednak by dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem, należy unikać spożywania dużej ilości kawy, herbaty, czerwonego wina (itd.) oraz palenia papierosów. Na kolor zębów ma wpływ także higiena jamy ustnej. Regularne używanie pasty do zębów marki PrevDent pomaga utrzymać biel zębów. Jeśli mają Państwo jeszcze jakieś pytania, zapraszamy do naszego gabinetu na Bemowie – postaramy się na nie odpowiedzieć.

Nasz gabinet Edent, w którym wykonujemy wybielanie PrevDent, mieści się w Warszawie, na Bemowie. W celu otrzymania większej ilości informacji o zabiegu prosimy o kontakt.